کلینیک کاردرمانی آریان

کاردرمانی ادراکی حرکتی

  • صفحه اصلی
  • عبور از خط میانی با استفاده از تمرینات کلینیک کاردرمانی کودکان

عبور از خط میانی با استفاده از تمرینات کلینیک کاردرمانی کودکان

 

اگر نمیدانید خط وسط یا خط میانی چیست پیشنهاد میکنیم ابتدا مقاله مربوط به عبور از خط وسط چیست و تمرینات مناسب کاردرمانی کودکان برای عبور از خط میانی را مطالعه نمایید.

 

عبور از خط میانی برای توسعه استفاده از هر دو طرف بدن در کنار هم ، مانند پوشیدن کفش و جوراب در پای سمت مخالف ، نوشتن و برش دلدن بسیار مهم است. این هماهنگی و ارتباط نیمکره های چپ و راست مغز را تقویت می کند. همچنین این هماهنگی دو جانبه ، روند توسعه یک دست غالب و توسعه مهارت های حرکتی ظریف و درشت را ترغیب می کند.

 

حال این مهارت چه زمانی برای کودکان مشکل ایجاد میکند و نیاز به مراجعه به کلینیک کاردرمانی کودکان میشود؟

 

شما تصور کنید کودک برای برداشتن یا گرفتن جسمی در سمتی از بدن خود مجبور به چرخاندن و تکان دادن کل بدن مقابل آن برای برداشتن و گرفتن باشند و یا مجبور به کمک گرفتن از هر دو دست شوند. این مشکل در مهارت نوشتن در یک برگه کامل با دست اصلی کودک را دچار مشکل خواهد کرد. بنابراین همان نقطه ای است که نقش مداخله متخصص کاردرمانی کودکان و اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک کاردرمانی در غرب تهران برای فرزند خود را نشان میدهد.

 

تمرین کاردرمانی برای عبور از خط میانی با شماره های روی دیوار برای این منظور مورد استفاده قرار میگیرد که در نهایت با کاردرمانی ادراکی حرکتی و کاردرمانی مهارت های درشت حرکتی نیز بسیار عالی است.

نظرات :

ارسال نظر

فیلدهای ستاره دار را حتما پرنمائید *

ارسال نظر

کلینیک کاردرمانی آریان

کلینیک کاردرمانی آریان

اپراتور

سلام دوست عزیز 😃

اگر نیاز به مشاوره دارید به صورت آنلاین تماس بگیرید.