به ما بپیوندید
سعادت آباد، میدان سرو،۱۸ متری مطهری
۱۶ متری دوم، گلستان یکم، پلاک ۲
02122142604و02122091719
info@arianclinic.com
شنبه - پنج شنبه 10 الی 20
جمعه ها تعطیل

نقش کاردرمانی در داشتن یک رژیم حسی به صورت ۷/۲۴

کودکی که با مشکلات مربوط به پردازش حسی دست و پنجه نرم می کند، نیاز به کمک فوری دارد؛

و کارهای زیادی هم هست که برای کمک به او از دست ما برمی آید! در این جا یک سری از استراتژی های عملکردی ثابت شده را برای کاهش حساسیت بیش از حد یا کمتر از حد معمولی آن ها و همچنین راهکارهایی برای تطبیق تکالیف آن ها و محیطی که در آن به سر می برند ارائه می دهیم تا موفقیت آن ها تضمین کرده و مهارت های پردازش حسی را در آن ها تقویت کنیم.

 

در میان این استراتژی ها، چیزی که بیشتر از همه به چشم می خورد، " رژیم حسی " است که این عبارتی است که توسط پاتریشیا ویلبارگر به کار رفته که یک کاردرمانگر در کلینیک روان شناسی است و تجربه زیادی در زمینه تدافع حسی دارد. کاردرمانگران، از این لغت برای رساندن معنی یک جدول برنامه ریزی روزانه استفاده می کنند که در آن مشخص شده است که فرد برای این که فعالیت هایش را آن طور که باید انجام دهد ( نه تحریک بیش از حد و نه تحریک کمتر از حد معمول ) چه ورودی های حسی ای را باید دریافت کند. " رژیم "، یک کلمه بامزه است چون که شما را یاد خوردن می اندازد، اما کاربردش در این جا نیز، کاملا مناسب است. همان طور که ما نیازی روزانه به غذا خوردن داریم، بعضی از کودکان هم نیازی روزانه به فعالیت های حسی دارند تا بتوانند زنده بمانند و در جهان زندگی بکنند. رژیم هم خودش " یک ابزار برای زندگی کردن " و " یک تغذیه عادتی " است. برای کودکی که مشکلاتی در پردازش حسی دارد، رژیم حسی، تمامی این گونه نیازهایش را برآورده می کند: این یک تغذیه ۷/۲۴ است که نیاز دارد که همه روزه در زندگی تنظیم شود تا زمانی که به یک عادت تبدیل بشود. این هم دقیقا مثل خوردن وعده های غذایی صبحانه و نهار و شام، ضروری است. بالغین در همه زمان ها به فعالیت های مربوط به رژیم حسی مشغول هستند تا سطح بهینه ای از تحریک و هوشیاری را برای انجام وظایفی که بر عهده دارند، کسب کنند. برای این که بتوانید یک روز پر کار را با کودکانتان یا یک روز طولانی را در سر کارتان بگذرانید، شما باید یک دوش سریع بگیرید، مقداری قهوه بنوشید و هنگامی که دارید لباس هایتان را می پوشید، به یک موسیقی گوش دهید.

 

 

    همچنین شما ممکن است آدامس بجوید، جرعه جرعه آب بنوشید، یا پاهایتان را دائما تکان دهید تا بتوانید تمرکز کنید. در پایان روز هم شما ممکن است به باشگاه ورزشی بروید، کمی حرکات کششی یوگا انجام دهید، در یک وان آب گرم دراز بکشید یا این که مقداری چای گیاهی یا مشروب بنوشید تا خستگی تان در برود‌.

 

به عنوان یک فرد بالغ، شما به خوبی به این خودآگاهی رسیده اید که به نیازهای روزانه خودتان پاسخ بدهید و می دانید که از چه طریقی و با استفاده از چه ابزارهایی می توانید به گونه ای بهتر از پس فشارهای فیزیکی یا احساسی بربیایید.

 

 

جهت هرگونه سوال و مشاوره می توانید با مرکز کاردرمانی آریان در ساعات اداری تماس حاصل نمائید.

 

آدرس مرکز کاردرمانی آریان: تهران ، سعادت آباد ، میدان سرو، ۱۸ متری مطهری ، ۱۶ متری دوم ، گلستان یکم ، پلاک ۲ ، طبقه اول ، واحد ۴
تلفن تماس:        02122091719    و   02122142604

تماس با ما

Captcha
  پیام ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.