به ما بپیوندید
سعادت آباد، میدان سرو،۱۸ متری مطهری
۱۶ متری دوم، گلستان یکم، پلاک ۲
02122142604و02122091719
info@arianclinic.com
شنبه - پنج شنبه 10 الی 20
جمعه ها تعطیل

نوزادان نارس ، زودتر از آن چیزی به دنیا می آیند که بدانند چگونه غذا بخورند : NTrainer ، به آن ها چگونگی این کار را می آموزد

دستگاه NTrainer به نوزادان نارس کمک می کند که چگونه بین تنفس خودشان و مک زدن و بلعیدن در یک زمان واحد ، تعادل بر قرار کند .


آموزش این ابزار جدید و یاد دادن نحوه مک زدن ، کمک می کند که نوزادان نارس یاد بگیرند چگونه تغذیه بکنند و با این کار ، این بیماران کوچولو آرام بگیرند . این مهارت های خودآرام سازی ، باعث می شود که کارهایشان را سازمان یافته تر انجام دهند ، بهتر بخوابند و در نتیجه مغزشان تکامل بهتری پیدا کند .

والدین نوزادان نارسی که می خواهند آن ها را برای ادامه تکامل از بیمارستان به خانه ببرند ، برایشان تجهیزانی شامل یک دستگاه تهویه ، CPAP ( فشار پیوسته مثبت هوائی ) ، اکسیژن و یک لوله تغذیه را تهیه می کنند . این لوله تعذیه ای ،  می تواند همان NTrainer باشد .
خوردن ، برای حفظ سلامتی همه مهم است و این مسئله برای نوزادان نارسی که نیاز به وزن گیری بیشتری دارند ، مهم تر هم هست . کار درمانگران ، در حدود هفته ۳۱ ام ، نوزادان را آماده می کنند تا در حدود ۲ هفته بعد ، تغذیه از طریق سینه یا بطری را شروع بکنند .

قبل از روی کار آمدن NTrainer پزشکان توسط انگشت خودشان که با دستکش پوشانده شده بود ، بیمارانشان را ارزیابی می کردند اما آن زمان هم دوست داشتند که ابزاری داشتند تا می توانستند اندازه گیری های خودشان را به طور عینی انجام دهند و بتوانند پیشرفت نوزادان در این زمینه را به طور دقیقی به والدینشان گزارش بدهند .


این دستگاه ، در حقیقت ابزار عصایی شکلی است که در انتهایش ، یک پستانک قرار دارد . عملکرد این دستگاه ، در دو زمینه است : ارزیابی و آموزش .

در هنگام ارزیابی ، این دستگاه ، مکیدن را مورد بررسی قرار می دهد : یعنی مقدار هوایی که کودک از نوک سینه فشرده سازی می کند و ریتم آن و این که آیا او در حین شیر خوردن از سینه ، وقفه هایی ایجاد می کند یا خیر ؟در هنگام آموزش ، این دستگاه از ترکیبی از پالس ها و وقفه های تنفسی استفاده می کند تا به کودک کمک کند ریتم خوردن را یاد بگیرد . اغلب آن ها به صورت ۶ پالس و سپس یک وقفه تنفسی ۲ ثانیه ای عمل می کنند . اما کودکانی که با اعتیاد به مواد مخدر متولد شده اند ، احتیاج به پالس های بیشتری دارند .

 باید بدانیم که همه نوزادانی که در بخش مراقبت های ویژه هستند ، آمادگی استفاده از NTrainer را ندارند . اما نوزادانی که توانایی استفاده از آن را دارند ، این دستگاه برایشان حتی در زمان خواب هم کار می کند . در حقیقت این دستگاه ، اعصابی را در ناحیه دهان تحریک می کند و مسیر عصبی ای که در مغز وجود دارد را به حالت استراحت در می آورد .
اگر طرز استفاده از این دستگاه را نمی دانید ، کار درمانی می تواند به شما کمک زیادی در این زمینه بکند .

جهت هرگونه سوال و مشاوره می توانید با مرکز کار درمانی آریان در ساعات اداری تماس حاصل نمائید.


آدرس مرکز کار درمانی آریان: تهران ، سعادت آباد ، میدان سرو، ۱۸ متری مطهری ، ۱۶ متری دوم ، گلستان یکم ، پلاک ۲ ، طبقه اول ، واحد ۴
تلفن تماس: 02122091719و02122142604

تماس با ما

Captcha
  پیام ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.