به ما بپیوندید
سعادت آباد، میدان سرو،۱۸ متری مطهری
۱۶ متری دوم، گلستان یکم، پلاک ۲
02122142604و02122091719
info@arianclinic.com
شنبه - پنج شنبه 10 الی 20
جمعه ها تعطیل

آیا فرزند شما از کاردرمانی،سود می برد ؟ (قسمت دوم)

دستاوردهایی که بیماران می توانند در حین کاردرمانی آن ها را کسب کنند ، کدامند ؟بعضی از دستاوردهای شایعی که بیماران در کاردرمانی به آن می رسند،عبارتند از: افزایش استقلال، افزایش شرکت و مشغول شدن در فعالیت های روزمره،بهبود خود تنظیمی، پیشرفت موفقیت های تحصیلی ، و برنده شدن در بازی ها و بهبود مهارت های شناختی ، اجتماعی و حرکتی که برای انجام فعالیت های روزمره به آن ها احتیاج داریم .


برخی از انواع کارهایی که ممکن است در یک جلسه کاردرمانی انجام شود ، کدام است ؟

این فعالیت ها،بسته به نوع اهداف فردی بیماران ، متفاوت هستند . برخی از کارهایی که به طور رایجی انجام می شوند ، عبارتند از : گذشتن از موانع ، بازی های اجتماعی ، نقش بازی کردن ( دکتر ، رستوران دار ، بقال و ... ) ، فعالیت های حرفه ای ( آشپزی ، رخت شویی و ... ) ، مهارت های آمادگی برای شغل ( تمرینات مروری و ... ) ، بازی های کارتی ، کارهای صنایع دستی ، فعالیت های STEM ( علم ، فن آوری ، مهندسی ، ریاضی ) و فعالیت های گروهی اجتماعی .

چه علایمی نشان می دهد که کودک شما ، ممکن است از کاردرمانی سود ببرد ؟

کودکانی که باهر یک از مواردی که در ادامه می گوییم ، مشکل داشته باشند ، می توانند از کاردرمانی بهره ببرند : تنظیم احساسات خودشان ، رفتارهای نا مناسب مداوم ، اختلال در بازی کردن و یا مشارکت با بقیه افراد ، اختلال در مهارت های حرکتی و هماهنگی ( دکمه ، زیپ و ... ) ، مشکل در مدرسه ( رو خوانی ، تلفظ ، دست خط و ... ) ، مشکل در تطابق با تغییرات یا چالش ها ، ناخوشی ( مانند غیبت های مکرر ) و اختلال در فعالیت های زندگی روزمره ( لباس پوشیدن ، غذا خوردن ، مسواک زدن ، حمام کردن ، دستشویی رفتن و ... ) .اگر متوجه هر یک از این رفتارها در کودکتان شدید،هر چه سریع تر با کاردرمانگر او تماس بگیرید. کاردرمانی با یک درمان مناسب ، می تواند تاثیر بزرگی بر روی کمک به کودک شما در جهت رسیدن او به حداکثر پتانسیل خودش داشته باشد .


کلمات کلیدی : کاردرمانی ، مهارت های حرکتی ، مهارت های شناختی .

 

جهت هرگونه سوال و مشاوره می توانید با مرکز کاردرمانی آریان در ساعات اداری تماس حاصل نمائید.

 

آدرس مرکز کاردرمانی آریان: تهران ، سعادت آباد ، میدان سرو، ۱۸ متری مطهری ، ۱۶ متری دوم ، گلستان یکم ، پلاک ۲ ، طبقه اول ، واحد ۴
تلفن تماس:        02122091719    و   02122142604

تماس با ما

Captcha
  پیام ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.