به ما بپیوندید
سعادت آباد، میدان سرو،۱۸ متری مطهری
۱۶ متری دوم، گلستان یکم، پلاک ۲
02122142604و02122091719
info@arianclinic.com
شنبه - پنج شنبه 10 الی 20
جمعه ها تعطیل

۱۹ روشی که گفتاردرمانی از طریق آن ، فعالیت های کلامی کودک شما را افزایش می دهد( قسمت اول)

والدین ، مهم ترین اعضای تیم درمانی کودکشان هستند که با گفتاردرمانگر و کودکشان ، همکاری می کنند 

با نظارت کردن و شرکت به موقع در دوره های درمانی ، والدین می توانند به اهداف درمانی کودکشان در محیط های طبیعی ، جامه عمل بپوشانند .در اتاق درمان ، گفتاردرمانگر ، مهارت هایی را که کودک برای فهم و بیان مهارت های زبانی احتیاج دارد را متناسب با سنش یا بالاترین سطحی که کودک می تواند به آن برسد ، به او آموزش می دهد . لازم است که کودک ، این مهارت های جدید را در خارج از اتاق درمان ، با افراد مختلف تمرین کند . از آن جایی که والدین کودک ، چه در خانه و چه در دنیای بیرون با او هستند ، کمکشان در این زمینه ضروری است . والدین معمولا زمان کمی برای رسیدن به این کار دارند و هم چنین ممکن است که آنها به خوبی متوجه منظور کودکشان نشوند ، زیرا که او ممکن است درخواستی نکند ، ممکن است جذب موضوع نشود و یا این که محدودیت زبانی داشته باشد .

 

در این جا ، پیشنهادهای ساده ای برای فراهم سازی محیط برای این که به کودک خودتان برای تمرین مهارت های کلامی کمک بکنید ، آمده است . این پیشنهادها برای این طراحی شده اند تا قابلیت فهم سخنان را بهبود بخشند ، قدرت کلامی را افزایش دهند و باعث ایجاد توانایی برقراری ارتباط با دیگران شوند . مطمئن شوید که کودک ، این موارد را می خواهد یا این که به آنها نیاز دارد ( نگاه می کند ، جستجو می کند ، اشاره می کند و سعی می کند که به آن برسد ) . کودکی که قبل از آن که چیزی را به او بدهید ، آن را درخواست می کند ، از توانایی کلامی خودش استفاده می کند .  به عنوان مثال ، کودک به شیر یا عکس آن اشاره می کند و می گوید " شیر  " ، " شش " ، شیر می خواهم " ، " مامان باز هم به من شیر بده " ) . این فعالیتها بر طبق سن کودک و علایق او متفاوتند .

 ۱ ) مقدار خیلی کمی شیر یا پاپ کورن را در یک فنجان بریزید .

۲ ) یک کاسه پودینگ را بدون قاشق به او بدهید ‌.

۳ ) کاسه غلات خالی یا کاسه ای که داخلش غلات است را بدون شیر به او بدهید .

 

کلمات کلیدی : کاردرمانی ،گفتاردرمانی،گفتاردرمانگر ، برقراری ارتباط ، مهارت های کلامی 

 

 

جهت هرگونه سوال و مشاوره می توانید با مرکز کار درمانی آریان در ساعات اداری تماس حاصل نمائید.

 

آدرس مرکز کار درمانی آریان: تهران ، سعادت آباد ، میدان سرو، ۱۸ متری مطهری ، ۱۶ متری دوم ، گلستان یکم ، پلاک ۲ ، طبقه اول ، واحد ۴
   تلفن تماس:          02122091719     و    02122142604

تماس با ما

Captcha
  پیام ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.