به ما بپیوندید
سعادت آباد، میدان سرو،۱۸ متری مطهری
۱۶ متری دوم، گلستان یکم، پلاک ۲
02122142604و02122091719
info@arianclinic.com
شنبه - پنج شنبه 10 الی 20
جمعه ها تعطیل

فعالیت های مربوط ادراک بینایی و نقش کاردرمانی در پیشرفت آن ها :

فعالیت های مربوط به ادراک بینایی،به کودک کمک می کنند که اطلاعاتی را که چشم به مغزمی فرستد راحس بکند.

بین بخش های مختلف ادراک بینایی،همپوشانی وجود دارد و در انجام بعضی ا فعالیت ها،لازم است که ما بیش از یک مهارت خود را به کار گیریم

اگر مشکوک شده اید که کودکتان درادراک بینایی اش تاخیر دارد،خیلی سریع به یک کار درمانگر حرفه ای مراجعه کنید !


مراحل مختلف ادراک بینایی

پایداری شکل

از فعالیت های مربوط به پایداری شکل استفاده کنید تا به کودکتان کمک کنید یاد بگیرد که چگونه شکل ها وتصاویر، پایدارباقی می مانند.این مهارت به کودک شما کمک می کند تا یاد بگیرد که حروف درهرجایی هم که دیده شوند،به همان شکل باقی می مانند.

تبعیض بینایی

از فعالیت ها و بازی های مربوط به تبعیض بینایی استفاده کنید تا کمک کنید که کودکتان یاد بگیرد به جزئیات ظاهری توجه کند تا اعضای سازنده هر شیئی را بشناسد و متوجه بشود که چه اجزائی به آن تعلق ندارند.این مهارت،به کودک کمک می کند که به درستی حروف واعداد را درزمان هایی که فقط اختلاف مختصری با یکدیگر دارند را تشخیص بدهد ( به عنوان مثال 5 و S ) .

پیدا کردن اعداد در میان نوشته های دیگر


استفاده از بازی پیدا کردن اعداد از میان نوشته های دیگر، به کودک شما کمک می کند تا یاد بگیرد اطلاعات مورد نظرش را از یک پس زمینه شلوغ پیدا کند.این کار را می توانید به عنوان سرگرمی یا کاردستی انجام دهید.این مهارت به کودک کمک می کند که هنگامی که دارد مطالعه می کند یا از روی تخته کپی می کند،جایی را که بوده است را گم نکند.


فعالیت با چشم بسته

این فعالیت های با چشم بسته به کودک کمک می کند که اشیا را درزمانی که فقط مختصری قابل رویت هستند را حس کند.این مهارت به کودک کمک می کند که خیلی روان تر بخواند و کلمات را با دقت بیشتری معنا کند .


حافظه تصویری یا حافظه تصویری متوالی :

تعامل حرکتی - بینایی ، زیر بنای خوبی را برای مهارت پیدا کردن در یک دست خط زیبا دارد. بهتر است که قبل از شروع کردن درس های مربوط به یادگیری دست خط رسمی ، کودک را به این فعالیت ها وادارید.

 

 

جهت هرگونه سوال و مشاوره می توانید با مرکز کاردرمانی آریان در ساعات اداری تماس حاصل نمائید.

 

آدرس مرکز کاردرمانی آریان: تهران ، سعادت آباد ، میدان سرو، ۱۸ متری مطهری ، ۱۶ متری دوم ، گلستان یکم ، پلاک ۲ ، طبقه اول ، واحد ۴
تلفن تماس:        02122091719    و   02122142604

تماس با ما

Captcha
  پیام ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.