به ما بپیوندید
سعادت آباد، میدان سرو،۱۸ متری مطهری
۱۶ متری دوم، گلستان یکم، پلاک ۲
02122142604و02122091719
info@arianclinic.com
شنبه - پنج شنبه 10 الی 20
جمعه ها تعطیل

علایم فیزیکی عملکرد نابالغ مغزی و نقش کاردرمانی در بهبود آن (قسمت سوم)

من همچنین معمولا دوست دارم که وضعیت سینه خیز رفتن کودکان را چک کنم.

یکی از سوالات اساسی ای که معمولا از والدین می پرسم این است که آیا کودکشان سینه خیز می رود یا نه. سینه خیز رفتن به کودک کمک می کند که وزنش را بر روی دست هایش تحمل کند و به آنها کمک می کند که بتواند قسمت های مختلف دستش را از همدیگر تمایز بدهد ( تنار و هایپوتنار) و این در نهایت بر روی دست خط او اثر می گذارد. همچنین سینه خیز رفتن، به اکستانسیون گردن کمک می کند. جاکوب نمی توانست سینه خیز برود و در چنین وضعیتی که قرار می گرفت، احتیاج به کمک زیادی پیدا می کرد. او همچنین اختلالاتی در حفط تعادل و خوابیدن داشت. او رفلکس های مغزی و نخاعی ضعیفی دارد. این قبیل کودکان، به خاطر مشکلی که در تعادل خودشان و هماهنگی حرکات دارند، در دوچرخه سواری دچار مشکل می شوند. جاکوب هم اختلال در هماهنگی های حسی و هم اختلال در تمایز حسی داشت.

   تنظیم سازی:

اختلال در تنظیم احساسات هم مشکل شایع دیگری است که این قبیل بچه ها مشاهده می شود. آنها خیلی نابالغ هستند. بسته به کاری که آنها انجام می دهند، فقط یک روحیه مشخص دارند و این به خاطر وضعیتی است که بدنشان در آن حالت قرار دارد. از آن جایی که میزان هورمون آدرنالین و کورتیزول در بدنشان خیلی بالا است، آن ها نمی توانند آرامش خودشان را حفظ کنند و خوشحال باشند. وقتی که سیستم عصبی سمپاتیک ما فعال است، دکمه خاموشی برای آن وجود ندارد. وقتی که شما کودکی با چنین شرایطی داشته باشید، دیگر خیلی چیزها برای او قابل آموزش نیستند و زمان طولانی ای لازم است تا هورمون های آن ها تنظیم شود. در عوض، سیستم پاراسمپاتیک ما، بر روی " استراحت و هضم " متمرکز شده است و هورمون های آن باعث ایجاد احساس خوبی در ما می شود. وقتی که حال ما خوب است، به سختی عصبانی می شویم.

 

یکی از مهمترین چیزهایی که تعادل داشتن در آن مهم است، نفس کشیدن می باشد. این به همان خاطر است که چک کردن یک بچه از نظر تنفس و قفسه سینه و حرکات دیافراگم، حیاتی است: مستقیم برو و اگر می توانی مثل W بنشین و سعی کن که نفس عمیق بکشی. به علاوه، سعی کن که مانور والسالوا را انجام بدهی.

 

وقتی که اختلالی در تنظیم عاطفی و حرکتی وجود دارد، ما دچار عدم تعادل می شویم‌. حالا چگونه می توان آن را تنظیم کرد؟ سیستم عصبی سمپاتیک که من تا قبل از اینکه دوره نورولوژی را بگذرانم آن را نمی شناختم، در نخاع توراسیک واقع شده است‌. این همان جایی است که این رفلکس های اولیه از آن جا منشا می گیرد. رفلکس های پاراسمپاتیک، از از طناب ساکرال منشا می گیرند.

 

 

جهت هرگونه سوال و مشاوره می توانید با مرکز کاردرمانی آریان در ساعات اداری تماس حاصل نمائید.

 

آدرس مرکز کاردرمانی آریان: تهران ، سعادت آباد ، میدان سرو، ۱۸ متری مطهری ، ۱۶ متری دوم ، گلستان یکم ، پلاک ۲ ، طبقه اول ، واحد ۴
تلفن تماس:        02122091719    و   02122142604

تماس با ما

Captcha
  پیام ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.