به ما بپیوندید
سعادت آباد، میدان سرو،۱۸ متری مطهری
۱۶ متری دوم، گلستان یکم، پلاک ۲
02122142604و02122091719
info@arianclinic.com
شنبه - پنج شنبه 10 الی 20
جمعه ها تعطیل

چهار راهکار ارائه شده در کاردرمانی برای پیدا کردن همبازی فرزندانتان

قسمت دوم:

در این زمینه ، کارشناسان به شما توصیه های زیر را می کنند :

در مورد تفاوت ها حرف بزنید


وقتی که شما کودکی با نیازهای خاص دارید،یکی ازاولین چیزی که متوجه آن می شوید،این است که می بینید مردم به پسر شما زل می زنند.گاهی وقت ها این نوع رفتار کودکتان است که نگاه ها را به سمت او جلب می کند وگاهی اوقات هم مانند نوآی ۹ ساله، پسر میتزارچی که به نوعی کوتولگی مبتلا بود،مربوط به تفاوتهای فیزیکی آن ها می شد.میتزارچی می گفت:" این طبیعی است که آن ها نگاه کنند.همه ما وقتی با فردی متفاوت رو به رو می شویم،این کاررا می کنیم،اما این که به آن ها زل بزنیم،اصلا کارطبیعی ای نیست " . شما ممکن است به کودکتان بگویید که نگاه خیره اش را متوقف کند تا به احساسات آن کودک لطمه ای وارد نکند؛اما این نوع پاسخ،راه را برای هر نوع بر قراری ارتباطی می بندد.به علاوه،یکی از دلایلی که میتزارچی به آن اشاره نکرده بود،این بود که کودکان،زل می کنند چون : سوالی برای آن ها ایجاد شده است .
کاردرمانگران،توصیه می کنند که از دفعه آینده،هر زمان که دیدید کودک شما نمی تواند نگاهش را ازبچه ای بردارد،با آرامش به او در مورد علت رفتار یا ظاهر متفاوتش توضیح بدهید و راهی پیدا کنید که بتوانید بین او و کودکتان،ارتباط برقرار کنید.


به والدین نزدیک شوید

اگر مطمئن نیستید که از چه راهی بهتر است خودتان یا کودکتان را به بچه ای که نیازهای خاص دارد نزدیک کنید،ازپدرومادراو در این باره سوال کنید.حتی یکی ازاین کودکان که مبتلا به نوعی کوتولگی بود،اعتراف کرد که خوشحال می شود دیگران درباره کوتولگی او،از او سوال بپرسند .


بر شباهت های آنها،تاکید کنید

می گویند:"مردم به دلیل تجربیات و منافع مشترک است که باهمدیگردوست می شوند." شما می توانید فرزند خودتان را با اشاره به کتاب دائره المعارف دایناسورها که کودک دیگری نیز دارد،هیجان زده بکنید. براندون کورنی و بهترین دوست 5 ساله او، جولیانا، دوست دارند منظره و جانورانی که در ساحل وجود دارند را تماشا کنند. مادرش می گوید: "آنها شن بازی نمی کنند، زیرا براندون خسته وناراحت می شود، اما دست همدیگررامی گیرند به سمت آب می دوند که این خیلی شیرین است".


به کودک خودتان یادآوری کنید که او فقط یک رفیق است نه یک قهرمان !

یک پسر بچه دربلوک ما بود که هر هفته می آمد و با بنجامین، بدمینتون و بسکتبال بازی می کرد.وقتی که من به خاطر این کار از او تشکر کردم،مادرش گفت که این کار برای این است که او روابط اجتماعی یاد بگیرند واین کارکودکش به معنی انجام صرفا یک کارخیرنیست .

ساشا و زو در یک اردو با همدیگردوست شدند و عامل آشنایی شان هم علاقه مشترکشان به صنایع دستی و ورزش کردن بود.با فرزندتان راجع به ارزش های فردی و علایق مشترکی که با یک کودک با نیازهای خاص دارد صحبت بکنید و سپس او را در انتخاب،آزاد بگذارید.

 

جهت هرگونه سوال و مشاوره می توانید با مرکز کاردرمانی آریان در ساعات اداری تماس حاصل نمائید.

 

آدرس مرکز کاردرمانی آریان: تهران ، سعادت آباد ، میدان سرو، ۱۸ متری مطهری ، ۱۶ متری دوم ، گلستان یکم ، پلاک ۲ ، طبقه اول ، واحد ۴
تلفن تماس:        02122091719    و   02122142604

تماس با ما

Captcha
  پیام ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.