نتایج یک مطالعه جدید در مجله روانشناسی کودک و بزرگسال آمریکایی که توسط elsevier  منتشر شده‌است ، گزارش می‌دهد که سن والدین با خطر ابتلا به اختلالات عصبی مزمن در کودکان ، از جمله اختلال طیف اتیسم، اختلال کمبود توجه  ( adhd )  ، اختلال وسواسی - جبری ( ocd ) و (td / ct) مرتبط استتاثیر سن والدین ، پیش از این خطر ابتلا به چندین اختلال عمده عصبی در فرزندان شامل asd , adhd و اسکیزوفرنی را نشان داده‌است .

این مطالعه شواهد جدیدی درباره ارتباط بین سن در والدی و خطر برای td / ct و ocd در کودکان ارایه می‌دهد .برای اولین بار تحقیقات ما نشان می‌دهد که سن والدین با خطر ابتلا به اختلالات روان‌پزشکی در کودکان ارتباط دارد.   محققان در مرکز تحقیقات و درمان اوتیسم واقع در دانشکده پزشکی دانشگاه مونت سینای  و هم مرکز تحقیقات ملی روانشناسی  ،  در مورد اثرات سن مادر و پدر در بارداری  با استفاده از یک نمونه بزرگ مبتنی بر جمعیت ، مطالعه تشخیصی متقاطع را انجام دادند .

در این پژوهش ،  محققان به طور همزمان به بررسی رابطه بین سن در والدین و چندین شرایط مختلف روانشناختی( td / ct، asd ، adhd ، ocd )در فرزندان پرداخته‌اند . آن‌ها دریافتند که سن کم والدین  با افزایش خطر برای adhd و td / ct همراه است ، در حالیکه سن بالای والدین با asd و ocd مرتبط است .

با توجه به اظهارات دوروتی " :ما برای بررسی روابط پیچیده بین سن والدین و ریسک  فرزند برای شرایط سلامت روانی ، از یک گروه بسیار بزرگ ملی استفاده کردیم . نتایج مطالعات ، به ما در کشف مکانیسم‌های خاص که بر خطر بیماری‌های روانی کودکان تاثیر می‌گذارند ، کمک می‌کند . "

 

لینک منبع