مرکز پزشکی کوه سینا اطلاعات مهمی در خصوص گفتار , زبان و شنوایی در ماه می برای رسیدگی بیان دارد .

مایکل جکسون , دانشیاردانشکده پزشکی مونت سینای گفت : " مشکل تکلم می‌تواند نتیجه مشکلات عصبی باشد که برای کلام ضروری هستند . " ناهنجاری‌های تارهای صوتی مانند التهاب , پولیپ , کیست و تومورها می‌توانند بر گام و کیفیت صدا تاثیر بگذارند . هر کسی که صدایش بخش مهم و قابل‌توجهی از کارش را تشکیل میدهد, از جمله معلمان , وکلا , مبلغان , مترجمان و مجریان باید هوشیار باشند . "

گفتاردرمانی می‌تواند به شما در پیش‌گیری یا حذف اختلال صدا کمک کند.

 

نکات جالب درباره سخنرانی و شنوایی

کودکانی که عفونت مزمن گوش دارند در معرض خطر اختلالات زبان هستند .

صدا از فرکانس‌های مختلف تشکیل‌ شده است , بنابراین حتی اگر کودک شما بتواند صدای شما را بشنود , آن‌ها ممکن است هر آنچه را که می‌گویید برداشت کنند وشما به عبارتی به یادگیری زبان آن‌ها کمک میکنید . اگر آن‌ها بتوانند صدا را بشنوند , نمی‌توانند از صدا تقلید کنند .

برخی واقعیات جالب که ممکن است ندانید :

بیش از ۸۰۰ میلیون آمریکایی مبتلا به اختلال در ارتباط هستند .

متخصصان گفتاردرمانی با بسیاری از بیماران از جمله آن‌هایی که عمل جراحی کاشت حلزون دارند , یا از اختلال در صوت و یا در حین توان‌بخشی برای درمان سر و گردن رنج می‌برند ،کار می‌کنند .

کلینیک گفتاردرمانی آریان برای کودکان ،درمان های مختلف را ارائه می‌کند . کاردرمانگران توسعه و رشد گفتار - زبان را ارزیابی می‌کنند و گفتاردرمانی کودکان را به دلیل مشکلات شنوایی , به تاخیر می‌اندازیم . برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .

 

لینک منبع